11 Mart 2018 Pazar 19:21 ASAYİŞ

SAMSUN'DA BİR SAVCI NİŞANLISININ KALDIĞI KYK YURDUNU BASTI BAŞSAVCILIK OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da bir savcı nişanlısının kaldığı KYK yurdunu bastı Başsavcılık olayla ilgili açıklama yaptı

Samsun'da nişanlısı ile tartışan savcının polislerle birlikte Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) Yurdunu basması olayı ile ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.

Samsun'da üniversite öğrencisi nişanlısı ile tartışan Cumhuriyet Savcısı Ahmet İlyas Tolar, Kredi ve Yurtlar Kurumunu(KYK) polisleri de yanına alarak bastığı iddiası üzerine Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.


Samsun'da iddiaya göre Cumhuriyet Savcısı Ahmet İlyas Tolar, tartıştığı üniversite öğrencisi nişanlısının kaldığı yurdu bastı. Olayla ilgili açıklama yapan Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, nişanlısının kaldığı yurdu basan Cumhuriyet Savcısı Ahmet İlyas Tolar hakkında Hakim Savcılar Kurulu tarafından inceleme başlatıldığına dikkat çekildi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversite öğrencisi nişanlısının kaldığı yurdu basan Cumhuriyet Savcısı ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgiler verildi.

"Haberde adı geçen savcı ile yapılan görüşmede, Kredi Yurtlar Kurumunda kalmakta olan nişanlısıyla telefonda tartıştığını, tartışma sonrası nişanlısının gönderdiği mesajlardan intihar edebileceği kaygısına kapıldığını, uygun olmayan bir saatte kız yurduna giderek hayatından endişe duyduğu nişanlısıyla görüşmek istediğini beyan etti. Konuyla ilgili Kredi Yurtlar Kurumu ve Emniyet Müdürlüğünden olaya ilişkin tutanaklar celbedilmiş, olay hızlıca Hakimler Savcılar Kuruluna (HSK) bildirilmiş ve HSK tarafından inceleme başlatılmıştır. İnceleme sonucu verilecek karar doğrultusunda işlem yapılacaktır." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER