17 Nisan 2018 Salı 13:53 ASAYİŞ

SAMSUN'DA FETÖ'NÜN POLİS MAHREM İMAMI OKTAY AKALAN TUTUKLANDI

Samsun'da FETÖ'nün polis mahrem imamı Oktay Akalan tutuklandı

Samsun'da KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin Öğrenci İşleri Daire Başkanı olan Oktay Akalan, FETÖ'nün polis mahrem imamı olduğu iddiası ile Manisa'da yakalanırken, Samsun'da ise mahkeme tarafından tutuklandı.

Samsun'da FETÖ'nün polis mahrem imamı olduğu gerekçesi ile aranan ve Manisa'da yakalanan Oktay Akalan, çıkarıldığı mahkeme tarafından ByLock kullanıcı olduğu gerekçesi ile tutuklandı.


FETÖ/PDY'nin Samsun Emniyet Müdürlüğündeki polis mahrem imamı olduğu iddiasıyla aranan Oktay Akalan, Manisa'da yakalandı.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında örgütün "polis mahrem imamı" olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkartılan Oktay Akalan'ın, Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Manisa'da olduğunu tespit edildi. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Samsun'da kapatılan Canik Başarı Üniversitesinin öğrenci işleri daire başkanı olan Oktay Akalan, Manisa'daki birimlerle yapılan irtibat sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Örgütün şifreli haberleşme uygulaması ByLock kullandığı tespit edilen şüpheli, Samsun'a getirildi.

Oktay Akalan, Samsun Emniyetinde ki işlemlerinin ardından sevk edildiği Samsun Adliyesinde mahkeme tarafından tutuklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER