09 Ekim 2018 Salı 14:59 ASAYİŞ

SAMSUN'DA RASİM SABAH'I ÖLDÜREN POLİS MEMURU İÇİN İSTENEN CEZA BELLİ OLDU

Samsun'da Rasim Sabah'ı öldüren polis memuru için istenen ceza belli oldu

Samsun'da Saathane Meydanında Rasim Sabah'ı silahla vurarak öldüren polis memuru Adem Y. için hazırlanan iddianamede müebbet hapis cezası istendi.

Samsun'un İlkadım ilçesi Saathane Meydanında araç park etme meselesi yüzünden çıkan kavgada Rasim Sabah'ı silahla vurarak öldüren polis memuru Adem Y. için müebbet hapis cezası talep edildi.


Samsun'da park etme meselesi yüzünden çıkan tartışmada biri kişiyi öldüren bir kişiyi de yaralayan polis memuru Adem Y. için iddianame hazırlandı. 

Samsun Cumhuriyet Savcısı, olayla ilgili hazırladığı iddianamede tutuklu olan polis memuru Adem Y.'nin  'yaralama' ve 'cinayet' suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. 

Samsun Gazetesinden Hakan Akgün'ün haberine göre  İlkadım İlçesi'nde 9 Temmuz'da meydana gelen olayda, İlyasköy Polis Merkezi’nde görevli polis memuru Adem Y. ile işyeri sahibi Rasim Sabah (34) ve Fatih Çepniler (36) arasında park etme meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine darp edilen polis memuru Adem Y., beylik tabancası ile Rasim Sabah ve Fatih Çepniler'e ateş etti. Polis memuru Adem Y.'nin silahından çıkan mermilerle yaralanan Rasim Sabah kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Fatih Çepniler ise ağır yaralandı. Olay ardından gözaltına alınan şüpheli çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 

Savcılık soruşturması sırasında ifade veren polis memuru Adem Y. arabasını park ettiği sırada Rasim Sabah'ın kendisine hakaret ve küfür ettiğini iddia ederek, "Rasim, 'bas git buradan' diyerek otomobilimin sağ kapısı açarak içeri girip bana vurmaya başladı. Sonra sol kapıya yöneldi. Bu sırada diğer şahıs geldi ve beni otomobille kapı arasına sıkıştırdı. İkisi birden bana küfür edip vurdular. Rasim, eşimin gelmesini beklerken yine bana küfür ediyordu. Bir kez daha yerinden kalkıp üzerime doğru gelirken elini beline götürdü. Ben de arabadaki çantada bulunan tabancamı alarak ona doğru ateş ettim. Başka kimseye ateş etmedim. Diğer kişi nasıl yaralandı bilmiyorum. Panik halinde ateş ettim" dedi. 

Cezaevinde bulunan polis memuru Adem Y. hakkında Samsun Cumhuriyet Savcısı iddianameyi hazırladı. Soruşturmayı yüreten Cumhuriyet Savcısı, olayın meşru müdafaa sınırları içinde olmadığını belirterek, sanık polis memurunun 'cinayet' ve 'yaralama' suçlarından müebbet hapis cezası ile cezalandırılması gerektiğini belirtti.  Tutuklu sanık Adem Y.'nin  yargılanmasına Samsun Ağır Ceza Mahkemesi'nde önümüzdeki günlerde başlanacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER