25 Eylül 2018 Salı 19:03 EKONOMİ

SAMSUN HAVZA'DA 100 KİŞİYİ İSTİHDAM EDECEK ÇELİK DÖKÜM FABRİKASINA YER TAHSİSİ YAPILDI

Samsun Havza'da 100 kişiyi istihdam edecek çelik döküm fabrikasına yer tahsisi yapıldı

Samsun'un Havza ilçesine Eurocast Döküm Sanayi A.Ş tarafından 73 milyon liralık bir yatırım ile faaliyete geçecek olan çelik döküm fabrikası için Havza Organize Sanayi Bölgesinde yer tahsisi yapıldı.

Samsun'un Havza ilçesine Eurocast Döküm Sanayi A.Ş tarafından 100 kişinin istihdam edileceği çelik döküm fabrikası yapılacak. 


Samsun'un Havza ilçesine 10 milyon avroluk yatırım yapacak Eurocast Döküm Sanayi AŞ'ye Havza Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yer tahsisi yapıldı. Eurocast Döküm Sanayi A.Ş'nin yapacağı çelik döküm fabrikası için yer tahsisi Havza Ticaret ve Sanayi Odasında protokol imza töreni ile gerçekleştirildi.

Havza İlçe Kaymakam Metin Yılmaz, çelik döküm fabrikası için yapılan yer tahsisi töreninde yaptığı konuşmada, yatırımın Samsun ve Havza için önemli olduğunu belirterek "Bizler gelecek yatırımcılarımıza her türlü kolaylığı göstermekteyiz. Derdimiz Havza ve Havza'daki istihdam ve buna bağlı göçü durdurmak. Bu anlamda yapılacak olan bu yatırım bizler için çok önemli" dedi.Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar ise ilçeye çelik döküm fabrikası kuracak olan Eurocast Döküm Sanayi A.Ş'nin 100 kişiyi istihdam edeceğine işaret ederek, şöyle konuştu.

"Bununla birlikte yan sektörlerde de hareket olacak. Havza OSB'ye yatırımcı bulmak önemli. Bizim derdimiz üretim yapacak yatırımcıları Havza'ya kazandırmak. Ülkemizin geçirmiş olduğu bu zor günlerde yaklaşık 73 milyon liralık bir yatırımın ilçemize gelmesinden ötürü mutluyum. Arkadaşlarımıza ülke ekonomisine vermiş oldukları desteklerden ve Havza'ya yapmış oldukları yatırımlar için teşekkür ediyorum."

Havza ilçesine çelik döküm fabrikasını yapacak olan Eurocast Döküm Sanayi AŞ Genel Müdürü Mustafa Bakır, firmalarının Alman ortaklı bir firma olduğunu ve çelik döküm üzerine faaliyet gösterdiğini belirterek, "Firmamız Havza OSB'de 10 milyon avroluk bir yatırım yapacak ve 100 kişi istihdam edecek. İnşallah bir daha ki yıl üretime geçmiş olacağız. Bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER