15 Nisan 2018 Pazar 14:08 GÜNCEL

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI İSHAK TAŞÇI: ATAKUM'U TÜRKİYE'NİN YILDIZI YAPACAĞIZ

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: Atakum'u Türkiye'nin yıldızı yapacağız

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum ilçesini Türkiye'nin yıldızı yapacaklarını açıklayarak, "Turizm odaklı projelerle hedefimiz Atakum'u Türkiye’nin yıldızı yapmak.

Samsun'un Atakum İlçesinin, Türkiye’nin önemli turizm duraklarından birisi olması için çalıştıklarını ve bu yönde projeler ürettiklerini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Karadeniz’in yıldızı Atakum’u, Türkiye’nin yıldızı yapacağız” dedi.


Atakum İlçesinde, turizm odaklı projeler ve çalışmalara önem verdiklerini kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bölgenin kalbi burada atıyor. Turizm odaklı çalışmalarımıza hız verip, yerli ve yabancı turistleri ilçemize çekeceğiz” dedi.

ATAKUM’A AKIN VAR
Atakum İlçesinin sadece Samsunlular değil, çevre illerden de birçok insanın cazibe merkezi haline geldiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Eşsiz sahili, doğal güzellikleri ve hayata geçirdiğimiz turizm odaklı projelerle ilçemiz önemli bir turizm durağı olma yolunda ilerliyor. Selçuklu ve Osmanlı mimarisiyle inşa edilen Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamları, önemli bir çıkış noktası oldu. Aynı şekilde Atakum Belediyesi Seyir Tesisleri de, Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini vatandaşlarımızın ayaklarının altına seren güzide bir turizm noktası oldu. 4 yılda hayata geçirdiğimiz 79 projenin, neredeyse büyük bir kısmı, ilçe turizmine güç katacak, gelişimine hız kazandıracak projeler. Bu gelişim, hem nüfus artışımızdan hem de çevre ilçe ve illerden ilçemize akın eden vatandaşlarımızdan görülüyor” dedi.

HERKESİN, HER KESİMİN…
Karadeniz Bölgesinin incisi konumunda olduklarına dikkat çeken Başkan Taşçı, “Atakum İlçesi, bölgenin en yaşanılabilir kenti olarak açıklandı. Bununla gurur duyuyoruz. Ancak sorumluluğumuzun da farkındayız. Bu sorumluluktan hareketle çalışıyoruz, üretiyoruz. Sosyal, kültürel, istihdam odaklı ve spor merkezli projelerimizi ardı ardına hayata geçirirken, sadece bir kesimin değil, her kesimin memnuniyetini esas alıyoruz. Bir yandan ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız için, daha da yaşanılabilir bir Atakum inşa ediyoruz. Diğer yandan da ilçemizi gezmeye gelen vatandaşlarımızın, keyif içerisinde vakit geçirebileceği önemli bir turizm durağı olmaya gayret gösteriyoruz. Bu anlamda hedefimiz Türkiye’nin yıldızı olmak. Bunu da başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ramiz Keleş

16 Nisan 2018 Pazartesi 00:00

Çakırlar, Çatalçam Taflan ve bu bölgenin tamamı hala fosseptik çukur kullanıyor.Allah aşkına siz neyi Türkiyenin yıldızı yapıyorsunuz.

DİĞER HABERLER