10 Temmuz 2020 Cuma 18:41 GÜNCEL

SAMSUN'DA O KAMU KURUMUNDA DEVLET MALI DENİZ VAKASI İDDİASI

Samsun'da o kamu kurumunda devlet malı deniz vakası iddiası

Samsun'da bir kamu kurumunda resmi kadrosu Ziraat Mühendisi olan bir çalışana, aşı ve küpeleme gibi görevlendirmelerde görevinin evraklara Veteriner hekim ve sürücü olarak yazılarak günlük harcırah almasının sağlandığı iddia edildi.

Samsun'da devlet malı deniz vakası mı! Samsun'da bir kamu kurumunda resmi kadrosu Ziraat Mühendisi olan bir çalışanın, yetkisi olmamasına rağmen kurum tarafından yapılan görevlendirmelere Veteriner Hekim olarak yazılarak aşı ve küpelemeye gönderildiği ve görevlerden günlük 400 ila 500 TL arasında harcırah aldığı gündeme geldi.


Samsun'da Canik İlçe Tarım Müdürlüğü ile ilgili gündeme gelen söz konusu iddia şoke etkisi yaratırken, ortaya çıkan belgelerde söz konusu Ziraat Mühendisi ile ilgili yapılan görevlendirme evraklarında görevinin bazen Veteriner Hekim, bazen Sürücü bazen de mühendis olarak yazıldığı görüldü. 

HEM ZİRAAT MÜHENDİSİ HEM VETERİNER HEKİM HEM SÜRÜCÜ
Canik Tarım İlçe Müdürlüğünde, Ziraat Mühendisi olarak devletten maaş alan ancak aşı ve küpeleme gibi çalışmalarda, İlçe Müdürünün oluru ile yapılan resmi görevlendirme evraklarında 'Veteriner Hekim-Sürücü ve mühendis' gibi unvanlarla işlem yapan Ziraat Mühendisi M.A.G'nin kurumda birden fazla görevinin olması ve Veteriner Hekim olmamasına rağmen, Veteriner Hekim olarak evraklara isminin yazılarak aşı ve küpeleme yaptığı iddialarının gündeme gelmesi şaşkınlık yarattı.

AŞI VE KÜPELEMEYİ VETERİNER HEKİM YAPAR
Büyük ve küçükbaş hayvanlara aşı ve küpeleme yetkisi sadece Veteriner Hekim tarafından yapılması gerekirken, ortaya çıkan belgelerde Ziraat Mühendisi M.A.G'nin evraklara kadrosu Veteriner Hekim olmamasına rağmen, 'Veteriner Hekim' olarak yazılması, evrakta sahtecilik iddialarının da ortaya atılmasına neden olurken, söz konusu bu görevlendirmeler kapsamında aslında Ziraat Mühendisi olan kurum çalışanın, Veteriner Hekim olarak gösterilerek günlük 400-500 TL civarı devletten harcırah almasının sağlandığı ileri sürüldü.

VAHİM İDDİALAR VE BELGELER
İddialar vahim olurken, bu uygulamanın ne zamandan beri sürdüğü ve veteriner hekim olmamasına rağmen Ziraat Mühendisine aşı ve küpeleme görevlendirmeleri için  bu zamana kadar toplamda ne kadar harcırah ödendiği bilinmezken, konuyla ilgili belgeleri yayınlıyor ve ilgili kurumun bu iddiaların doğru olup olmadığına ilişkin bir açıklama yapmasını bekliyoruz.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Süleyman

03 Ağustos 2020 Pazartesi 20:06

Aşıcı mühendis bayağı maharetli.imis,hem.asi yaptim parasi al köylüden,hem devletten harcirah al,hemde aydin da okul oku bir sene,hiç işe gelmeden,bayağı bir uyanik bir şey demekki,aralari nda menfaat ilişkisi olduğu ortada

Hakan

02 Ağustos 2020 Pazar 12:13

Herşey açık ,belgeler ortada,bu kişileri kim koruyor,neden gorevdeler

Sezer cakan

02 Ağustos 2020 Pazar 12:10

Personel yetersizliginden diyen veteriner rumuzlu şahıs,personel yok diye veterinerin yaptığı iş mühendise kanuna aykırı olarak yaptirilirmi,burasi devlet dairesi mi çiftlik mi

Fatih kıran

02 Ağustos 2020 Pazar 12:08

Ye babam ye,tezgaha bak ya,bu nasıl devlet dairesi

Vatandaş

26 Temmuz 2020 Pazar 13:30

Bu kurumu hedef alan 4 ilginç iddialı haberi yaptıktan sonra birden sessizliğe gömüldünüz. Bu haberler sonrası kurumda işler düzeldi mi. Yoksa başka bir amacınız vardı da onamı ulaştınız. Ne elde edildi ?

Çağatay Mete

13 Temmuz 2020 Pazartesi 15:27

Müdür Galip bey ****et mevzuatı bilen, işini iyi yapan biri, anladığım kadarıyla müdür beye kızan bir personel veya personeller var. Onlarda ya görev yazılmamışlardır, yada denetim parası alamamışlardır. Çamur at izi bulaşsın hesabı, Galip beyi sev****i bence çıkar ilişkisi ile alakalıdır.M.A.G denen mühendis bir zooteknisttir, bu kişi hayvan sağlığında çalışabilir, ahır kontrolü yapar.,süt ile ilğili eğitim verir, rasyon eğitimi verir, daha nicesi var. Bu kişi parays pula tenezzül etmez.

personel

13 Temmuz 2020 Pazartesi 09:01

Müdür Galip Baykal'ın geriye dönük görev kağıtlarını inceleyin.Esas yolsuzluk orada.Halı sahaya devletin aracıyla top oynamaya giden personeli evlerine kadar ****ürten müdür yapılan km. ile hafta içi kendine görev yazdırıp harcırah almakta ve devleti zarara uğratmaktadır.Daha niceleri var. ARAŞTIRIN.Bu işin içinde organizasyonu Ziraat teknikeri , Veteriner Sağlık Teknikeri ve İdari işlere bakan Tütün Eksperi yapmaktadır.

Veteriner hekim

12 Temmuz 2020 Pazar 12:49

Kamuda bir kere günlük 400-500 liralık harcırah alınan bir kalem yok. Memurun günlük harcırahı bellidir. İlçe de personel yetersizliğinden dolayı yapılmış bir görevlendirme olduğunu düşünüyorum. Konuyu bilmeyenlerin abartılı haberi

personel

13 Temmuz 2020 Pazartesi 08:52

Veteriner Hekim rumuzluya cevap.Mühendis ihtiyaç diyarek aşıya çıkıyor.Sezeryanda yapsın sen ne işe yararsın Veteriner Hekim.? O zaman sende ihtiyaca istinaden ağaç budamsına git. tarlada bitki hastalıklarına çare bul.

Berat sezer

12 Temmuz 2020 Pazar 11:27

Bunlar görülenler birde görünmeyen ler var bu tür namussuz lara vatan hainligi muamelesi yapmalı ve ona göre ceza almalı yoksa bu düzen böyle gelmiş böyle gider kaybeden hep Ülkemiz olur

mahir

11 Temmuz 2020 Cumartesi 10:40

Ne kadar görev ücreti aldıysa iade edilmesi için araştırma yapılmalı. Bu kurumda bir kişiye göz yumar herkese yumar milli seferberlik ile devlet daireleri araştırılmalı.

DİĞER HABERLER