07 Ekim 2018 Pazar 20:21 GÜNCEL

SAMSUN'UN İLKADIM İLÇESİNDE O MAHALLELERDE YILBAŞINDA DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

Samsun'un İlkadım ilçesinde o mahallelerde yılbaşında doğalgaz çalışmaları başlayacak

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım ilçesine bağlı Anadolu ve Zeytinlik Mahallelerinde doğalgaz alt yapı çalışmalarının yılbaşından itibaren başlayacağını müjdeledi.

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Anadolu ve Zeytinlik Mahallelerinde SAMGAZ tarafından yılbaşından itibaren doğalgaz alt yapı çalışmalarının başlayacağını açıklayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz" dedi.


Samsun'da Bakanlar Kurulu kararıyla riskli bölge olmaktan çıkarılan İlkadım ilçesine bağlı Anadolu ve Zeytinlik Mahalleleri doğalgaza kavuşuyor. 

YILBAŞINDA START ALIYOR
Riskli bölge olması nedeniyle doğalgaz verilemeyen Anadolu ve Zeytinlik Mahallelerinde planlanmış olan doğalgaz çalışmaları yılbaşında start alıyor. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan ile bir araya gelerek yeni yılda başlayacak doğalgaz çalışmaları ile ilgili istişarelerde bulundu. Projelendirme çalışmalarını tamamlayan SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan,  yılbaşında doğalgaz verilecek mahallelerle ilgili malzeme tedarik ve imalat sürecine geçtiklerini ifade etti. SÖZLER BİR BİR YERİNE GELİYOR
Yılbaşından sonra başlayacak doğalgaz çalışmaları için  onay başvurusunda bulunan SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan ile proje üzerinde konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Seçim öncesinde verdiğimiz  sözlerimizi tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz, seçim öncesinde verdiğimiz sözleri unutmadık ve doğalgaz sorununu çözmekte bu vaatlerimiz arasındaydı. Belediyemiz yetkisi dışında kanunlarla bazı mahallelerimizde doğalgaz ile ilgili mağduriyetler yaşanmaktadır. Uzun bir çabadan sonra çalışmalarımızın meyvelerini toplamaya başlıyoruz. Anadolu ve Zeytinlik mahallelerimizde yılbaşı itibariyle doğalgaz çalışmaları başlıyor. Büyük bir kısmında doğalgaz hizmeti alan Fatih ve Kadıköy Mahallelerinde de eş zamanlı olarak doğalgaz bulunmayan yerlerde çalışmalar yapılacak. Eski yerleşim bölgeleri ve çarpık kentleşmeden doğan sıkıntıları sırayla tek tek çözüme kavuşturuyoruz. Anadolu ve Zeytinlik ’ten sonra özellikle Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerimize de doğalgaz hizmeti sağlamak için kanunlar çerçevesinde imar revizyon çalışmalarımızı ve çözüm araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Riskli bölge olmaktan çıkarılan Kadıköy ve Fatih Mahallelerine doğalgaz hizmeti olmayan yerlerde doğalgaz alt yapısının kurulması için SAMGAZ ile planlı çalışmalarımız sürüyor.” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

kenan

10 Ekim 2018 Çarşamba 11:06

Hastane başına yine dogalgaz yok ve kentsel dönüşüm adı altinda bu mahalle sakinlerini daha nekadar odun ve kömür derdi ile uğraşacak acaba. Bir takım sorunlar var diyorsunuz yıllardır sorunu çözmeniz bekledik....

Anadolu mah.

09 Ekim 2018 Salı 19:54

Sayın başkanım biran önce başlansada bizde doğalgazın keyfini.sürsek sizler gibi. Sobayı annlerimiz yakıyor. Kömürün isi pisliği külü bin bela. Her yaz badana boyası cabası. Çocuklar soğuk odalarda ders çalışacak. Belki siyaset olacak ama AK PARTİYE en çok oy da bu mahallelerde çıkıyor bizi madur kendinizi de mahcup olmayın.

Vatandaş

09 Ekim 2018 Salı 14:01

Gençlik parkına daha cafcaflısını yaptırmıştınız.Ne oldu?Şimdi yerinde yeller esiyor.Bu yaptığınız malzemeciye, belediye dışına yaptırıyorsanız yapana avantadan başka birşey değildir.Milli serveti böyle saçma şeyler için heba edip durmayın.Hayvanlara gıda için harcasanız daha faydalı olur inanın.

cevdet

07 Ekim 2018 Pazar 22:14

ne oldu 5 yıldır hiçbir kentsel dönüşüm yapmadın seçim geldi tutuştun ayı yere indirsen sana oy yok ak parti aday gösterirse o kaybeder biz ailecek vermeyeceğiz 8 oy yok

DİĞER HABERLER