07 Ekim 2018 Pazar 20:56 GÜNCEL

ZİHNİ ŞAHİN İSTANBUL'DA KONUŞTU: SAMSUN İÇİN DAHA ÇOK ÜRETİM DAHA ÇOK YATIRIM

Zihni Şahin İstanbul'da konuştu: Samsun için daha çok üretim daha çok yatırım

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, İstanbul'da yaşayan Samsunlu iş adamları, bürokrat ve siyasetçilerle bir araya geldiği toplantıda, "Samsun için daha çok yatırım, daha çok üretim, daha çok istihdam" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun’a daha çok yatırım, daha çok üretim ve daha çok istihdam için İstanbul'da bulunan Samsunlu siyasetçi, bürokrat ve iş adamları ile buluştu. 

     
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İstanbul'da bulunan Samsunlu siyasetçi, bürokrat ve iş adamlarıyla biraraya geldi. İstanbul'da düzenlenen Samsun zirvesine 450'den fazla Samsunlu iş adamı, bürokrat ve siyasetçi katıldı.

Programın açılış konuşmasını Astaş Holding Yönetim Kurulu başkan Yardımcısı H.Kaya Aşçı yaptı. Toplantıda konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Samsun'un tarımıyla, sanayisiyle ve turizmiyle ilgili konuştu. Başkan Zihni Şahin, “Samsunumuz için daha çok yatırım, daha çok üretim ve daha çok istihdam için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz “ dedi.

İş adamlarına Samsun'a yatırım Çağrısı
“Memleketimizin kalkınması, gelişmesi için sizlerin desteğine ihtiyacımız var”
İş adamlarına Samsun'a yatırım yapma konusunda çağrıda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, konuşmasında şunları söyledi;  “Burada sizlerin, sivil toplum olarak çeşitli alanlarda örgütlenip Samsun için çaba sarf etmeniz bize pozitif enerji veriyor. Hepinize teşekkür ediyorum. Türkiye’yi besleyen çok önemli ovalara sahibiz. Bizim ekonomik anlamda tarıma çok büyük katma değer üretmemiz lazım. Bu noktada çok daha iyi duruma gelmemiz gerekir. Üretim, kazanç ve ihracatı artırmalıyız. Onun için biz Samsun Tarım A.Ş.'yi kurma çalışmalarını başlattık. Buradaki iş adamlarımızın gerek tarım alanında, gerek sanayiye, gerekse turizmde Samsun'a yatırım yapmaları konusunda bir mesaj vermek, onları Samsun'a davet etmekle görevliyiz. Davet ediyoruz, memleketimizin kalkınması, gelişmesi için sizlerin desteğine ihtiyacımız var.” 

Samsunumuz Turizm ve Sanayi şehri olmayı hak ediyor
“Samsunumuz Turizm alanında çok önemli potansiyellere sahiptir. Merkezimiz ve her ilçemizde turizm alanında müthiş potansiyellerimiz bulunmaktadır. Bu potansiyellerimizi harekete geçirmek için çaba sarf edeceğiz. Samsunumuz Turizmden hak ettiği payı almalıdır. Bu Samsun ekonomisine büyük canlılık getirecektir. Çünkü Turizm bacasız sanayidir. Hem döviz kazanılacak hem de yeni iş imkânları doğacaktır. “ 
                           
Samsun İçin Beraber Yürüyeceğiz 
“Tarım, Turizm ve Sanayi şehri olmak için birlikte olmalıyız. Bir ve beraber olmalıyız. Samsun sevgimizle bu hedefler için beraber yürümeliyiz. Bunun için yollara düştük. Bu sevgiyle çalışıyoruz. Samsunumuzu daha güzel bir geleceğe taşıyacağız. ” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

cevdet

10 Ekim 2018 Çarşamba 13:49

Sonuç hepsi birleşse 100 bin koysa bir şirket kurup yaparlar; ama şu dönemde faize bankaya gider para ....

DİĞER HABERLER