05 Ekim 2018 Cuma 15:23 SİYASET

AK PARTİ VAATLERİNİ YERİNE GETİREMEYEN BAŞKANLARI YENİDEN ADAY YAPMAYACAK

AK Parti vaatlerini yerine getiremeyen başkanları yeniden aday yapmayacak

AK Parti vaatlerini yerine getiremeyen belediye başkanlarını yerel seçimde yeniden aday yapmayacak. AK Parti'de yerel seçim takvimi belli olurken, aday adayı başvurularının 5-12 Kasım 2018 tarihleri arasında başlayacağı öğrenildi.

AK Parti'de yerel seçim takvimi belli oldu. AK Parti'nin yerel seçimlerde vaatlerini yerine getiremeyen belediye başkanlarını yeniden aday göstermeyeceği gündeme gelirken, aday adaylarında aranacak özelliklerde açıklandı.


AK Parti yerel seçim çalışmalarını tüm hızı ile sürdürürken, seçim takvimine göre bazı büyükşehir belediyesi başkan adaylarının isimlerini erken açıklayacak. AK Parti'nin yerel seçim takvimine göre, 5-12 Kasım tarihleri arasında belediye başkan aday adaylığı için başvuruların alınacağı, seçim vaatlerini yerine getiremeyen belediye başkanlarının ise yeniden aday gösterilmeyeceği gündeme geldi.

AK Parti Teşkilat Başkanlığı, seçim startını aday adaylığı başvurularının yapılmasıyla verecek.

Kulislere yansıyan bilgilere göre; AK Parti'den yerel seçimlerde aday adayı olacak kişiler 5-12 Kasım tarihleri arasında başvurularını yapmaya başlayacaklar. Aday adaylığı için yapılacak başvurular sonrası temayül yoklamaları yapılacak.

MÜTEVAZI VE GÜLER YÜZLÜ ADAYLAR
Seçim takvimine göre bazı büyükşehir belediye başkan adayları ile Doğu ve Güneydoğu illerine ilişkin adayların isimleri erken açıklanacak. Aday adaylarında aranacak özellikler şöyle:

"Kirlenmemiş, mütevazı, angaje olmayan ve güler yüzlü"

KADIN ADAY SAYISI ARTIYOR
Hem belediye başkan adaylarında hem de belediye meclis üyeliği seçimlerinde kadın adaylara önceki yerel seçimlere oranla daha fazla yer ayrılacağı belirtildi.

TEBDİL-İ KIYAFETLE GEZDİLER
Habertürk'te yer alan habere göre; çok sayıda AK Partili, bilmediği seçim bölgelerine tebdil-i kıyafetle giderek halkın nabzını tutarak, kimlerin aday olması halinde oy verecekleri sorusunu yöneltti. Bu incelemede aday olmayı düşünmeyen isimler de çıktı.

VAADİNİ YERİNE GETİRMEYENE YENİDEN ADAYLIK YOK
Vaatlerini yerine getirmeyen mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmeyeceği de kulislere yansıdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Meçhul Şarkıcı

06 Ekim 2018 Cumartesi 09:51

İsabetli Karar olmuş özellikle atakum belediyesi hazır bir tesisi yikip tekrar yapiyor sonra diyorki ben yaptım akoo park ben bildim bileli var ama kendi ismini yazarak ben yaptım gösteriyor ha evet atakuma yaptığı bir faydali tesis var osmanlı hamamı onun dışında ne yapmış atakuma hepsinin altında mercedes cip sokakta yürüyer akrabalarını müdür yapmışlar ne yazıkkı ben atakumda akp ye oy vermedim vermemde..

DİĞER HABERLER