02 Ekim 2018 Salı 14:15 SİYASET

ERDOĞAN: KİMSE BİZE BU YAKINIMDIR AKRABAMDIR DİYE ADAY TEKLİFİYLE GELMESİN

Erdoğan: Kimse bize bu yakınımdır akrabamdır diye aday teklifiyle gelmesin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında yaptığı konuşmada, yerel seçimlere dikkat çekerek, "Kimse bize 'yakınımdır' diyerek adaylık teklifiyle gelmesin" uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılan grup toplantısında yerel seçimlere ilişkin uyarılarda bulunarak, gurur, kibir abidesi insanların kendilerine getirilmemesini isteyerek, " Kimse bize bu kişi benim akrabamdır diye aday teklifiyle gelmesin" dedi.


AK Parti grup toplantısında, yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim hazırlıklarının devam ettiğini belirttiği konuşmasında "Kimse bize 'yakınımdır' diyerek adaylık teklifiyle gelmesin." uyarısında bulundu ve adaylıkta liyakatın önemli olduğunu söyledi.

"EHLİYET VE LİYAKAT ESASTIR"
Erdoğan şöyle konuştu:

"Genel Merkezimizde mahalli idareler seçim hazırlıklarına başladık. Bu konuları ele alıyor ve ileriye dönük hazırlıkları gözden geçiriyoruz. Kimse bize 'şu kişi benim yakınımdır', 'bu kişi benim akrabamdır' diye aday teklifiyle gelmesin. Ehliyet ve liyakat esastır ve buna göre adımlarımızı atmakta da kararlıyız.

Gurur, kibir abidesi insanları bize getirmeyin. Adayın da bir karşılığının olması lazım, sadece partinin karşılığına sığınan bir adaylık değil, aday da prim yapacak. Tuttuğunu koparacak, mütevazı olacak...

FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine bulaşmamış olması şartı ile AK Parti'nin kapıları herkese açıktır. Bu vasıftaki kimselerin partimize gelmelerini beklemeden gidip kendimiz bulacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ceyhun karamangil

06 Ekim 2018 Cumartesi 01:38

Akraba diye gelenleri belediye başkanı yapmayız.Fakat bakan olabilirler:)

DİĞER HABERLER