09 Ekim 2018 Salı 16:26 SİYASET

SAMSUN'DA TEŞKİLATÇI AK PARTİLİDEN O MESAJ İÇİN ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA

Samsun'da teşkilatçı AK Partiliden o mesaj için şaşırtan açıklama

Samsun'da AK Parti eski Merkez ilçe Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın sosyal medyada bir belediye başkanını hedef aldığı gündeme gelen eleştirel paylaşımının yerel yönetimlere yönelik genel bir tespit olduğunu açıklaması şaşırttı.

Samsun'da Canik İlçe Belediyesi Başkan aday adayı olacağı AK Parti kulislerinde konuşulan AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı İbrahim Sandıkçı, sosyal medyada yayınladığı 'Bir Belediye Başkanı' cümlesi ile başlayan eleştiri ile dikkatleri üzerine çekti.


Sosyal medya paylaşımında "Bir belediye başkanı, bu halka ne yaptın sorusuna karşılık; “CAMİ AVLULARINA PARKE TAŞI DÖŞEDİK, YOLLARINIZA ASFALT DÖKTÜK” cevabından öteye gidemiyorsa bu çağda o belediye başkanı halkının başında derttir, karabasandır, zulümdür." diyen İbrahim Sandıkçı'nın bu sözleri Canik Belediye Başkanı Osman Genç için söylediği gündeme gelmişti.

ÖZRÜ KAHABATİNDEN BÜYÜK
Samsun Kent Haber'in bu sözleri haber yapması ile ilgili yine sosyal medya sayfasından açıklama yapan İbrahim Sandıkçı eleştirel mesajında Osman Genç'i kastetmediğini anlatmaya çalışırken deyim yerinde ise adeta baltayı taşa vurdu.

'Karabasan, zulüm, dert' kelimeleri içiren mesajının bir belediye başkanını hedef almadığını açıklayan İbrahim Sandıkçı, mesajı ile ilgili kendini savunduğu açıklamasında, "Yerel yönetimlere yönelik yapmış olduğumuz bir genel tespit, maalesef basında ak partili bir belediye başkanına yönelik söylenmiş gibi lanse edilmesi teşkilatçı bir partili olarak şahsımı üzmüştür." dedi.

BU NASIL GENEL TESPİT
Sosyal medyada yaptığı eleştirinin genel bir tespit olduğunu savunan AK Parti Samsun eski Merkez İlçe Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Bir belediye başkanı" ifadesi ile nasıl bir genel tespit yaptığını ise izah edemedi. 

Kaldı ki Samsun'da Asarcık ilçesi hariç tüm belediyeler AK Parti'de. İbrahim Sandıkçı, genel bir tespit yaptığını söylediği açıklamasında, "Bir belediye başkanı, bu halka ne yaptın sorusuna karsilik; “CAMİ AVLULARINA PARKE TAŞI DÖŞEDİK, YOLLARINIZA ASFALT DÖKTÜK” cevabından öteye gidemiyorsa bu çağda o belediye başkanı halkının başında derttir, karabasandır, zulümdür." sözlerine getirdiği açıklama ile bir belediye başkanını değil, AK Partili belediyeleri hedef aldığını itiraf etmiş oldu. AK Parti'de uzun yıllar teşkilatçılık yapan bir isim olan İbrahim Sandıkçı'nın yerel seçim öncesi, yerel yönetimlere yönelik yaptığını söylediği genel tespit ile belediyelerin cami avlularına parke taşı döşeme, yolları asfaltlama dışında bir hizmetinin bulunmadığını ifade etmesi şaşkınlık yarattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER