14 Mayıs 2018 Pazartesi 19:27 TÜRKİYE

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN, GAZZE'YE SALDIRAN İSRAİL'İ KINADI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Gazze'ye saldıran İsrail'i kınadı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, İsrail'in Filistin'de Gazze'ye düzenlediği saldırıda 52 vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerine yaptığı açıklamada saldırıyı kınadı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ABD Büyükelçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e taşınmasını ve Kudüs’ün İsrail’in başkenti olacağı yönündeki açıklamaları protesto eden Filistinli vatandaşlara saldıran İsrail’i şiddetle kınadı.


Yayınladığı kınama mesajında Kudüs’ün İsrail’e başkent olmasının kabul edilemeyeceğini kesin bir dille belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “En küçük eleştiriyi bile kabul edemeyen ama kendinden olmayanları her zaman dışlayan İsrail, kendisini protesto eden binlerce mazlumun üzerine açtığı ateş ile kalplerinin ne kadar kararmış olduğunu bir kez daha dünyaya göstermiştir. Tüm islam aleminin sembolü olan Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Kudüs’ün İsrail’e başkent olması düşüncesi bile korkutucudur. Müslümanlığın yok edilmeye çalışıldığı Kudüs için tüm Türkiye, tüm Müslüman ülkeler ayaktadır. Filistin’de dökülen kanların, alınan canların hesabı elbet sorulacaktır. Rabbim tüm mazlumların yardımcısı olsun” açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER